KALİTE

KALİTE
YÖNETİMİ

 

PUNTEL üretim kalitesinin devamlılığını sağlamak için üretim öncesi hammadde kontrolleri, üretim sırasında tanımlı nokta kontrolleri ve üretim sonrası kontrollerini standartlar ve müşteri istekleri doğrultusunda gerçekleştirmekdir.

Ürünler ile birlikte malzeme ölçüm sertifikası verilmektedir.

Kalite Departmanında kullanılan ölçüm cihazları ISO 9001:2015 standardı dahilinde kalibre edilmektedir.

 

 

GİRİŞ KALİTE KONTROL

Gelen hammadde numune alma planına göre görsel ve ölçüsel kontrollere tabı tutulur.hammadde tedarıkçisinin göndermıs oldugu hammadde raporu hammaddeye özel olan standartla karsılastırılır .

yapılan  kontroller giriş kalite kontrol formuna ıslenir ve uygun görünen sevkıyatlar hammadde deposuna cekılır.

izlenebirliği sağlanabilmesi amacıyla her hamammade girişine bir lot numaraası verilir.

 

PROSES KALİTE

Proses kalite kalite kontrol teknıkyisleri tarafından yapılan görsel ve ölçüsel kontrollerdir.

her yenı bir urun uretımınde o ürüne özel olusturulmus olan  proses kontrol kartlarına göre  seri bası kontroller yapılır  ve  kayıt altına alınır seri baslangınc onayı almıs olan urun seri imalata baslar.seri baslangınc onayı her hammadde degısımınde ve uzun süreli duruşlarda yenıden verilir.

seri imallatta olan parcalara ıse her  3 saatte bir ara kontroller gercekleştirilir ve kayıt altına alınır.herhangı bır uygunsuzlukla karsılasılırsa üretim durdurulur ve o ana kadar yapılan uretım karantına altına alınır.

yenı ayarlar yapıldıktan sonra yenıden seri baslangınc onayı verıılır ve seri imalata devam edilir.

 

FINAL KALİTE KONTROL

Üretimi bitmis sevke hazır olan urunlere musterıye sevkı yapılmadan once numune alma planına veya musterı özel isteğine uygun olarak belirlenen adetlerde numune alınarak final kalite kontrol işlemi uygulanır.

final kalite kontrolde görsel ve ölçüsel kontroller uygun ıse sevke ızın verilir ve final kalite kontrol raporunda kayıt altına alınır.

 

 

KALİTE POLİTİKAMIZ

 

En iyi ekipman ve iş gücünü kullanarak; müşteri istekleri ve sektördeki gelişmelere uygun olarak tasarlanmış dünya standartlarında, kaliteli, uygun fiyatlı tel şekillendirme, sac şekillendirme, puntalama, metal parça ve yay ürünleri sunmak. Uygulamalarımızda paydaşlarımıza karşı şeffaf olmayı esas almak. Müşteri odaklı olup, müşterilerimizin beklentilerini karşılamada süreklilik sağlamak ve müşteri şikayetlerini etkin olarak ele almak. İş etik ve ahlak kurallarına uygun kaliteli üretim sürecini en yeni teknolojik imkanlarla gerçekleştirerek gelişimini sürdürmek. Yasal mevzuat ve düzenleyici yapıların gerekliliklerine uyum sağlayıp, taahhüt etmek. Entegre Yönetim Sistemi şartlarını uygulayıp, sürekliliğini etkin kılmak. 

PUNTEL'İN TEMEL KALİTE POLİTİKASIDIR!   

 

 

ÇEVRE POLİTİKASI

 

Topluma ve gelecek nesillere karşı taşıdığımız sorumluluğun bilinci ile;

  • Çevreyle ilgili mevzuat ve düzenlemelere uymak,
  • Personel ve tedarikçilerimizde çevre farkındalığını oluşturmak,
  • Doğal dengeyi korumak,
  • Doğal kaynakların tüketiminde azaltmak,
  • Enerji tasarrufunu ve verimliliği arttırmak,
  • Geri kazanımı özendirerek desteklemek,
  • Çevre tetkik performansını sürekli izleyerek iyileştirmek.

 

 PUNTEL'İN SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇEVRE POLİTİKASIDIR.

 

1977'den BU GÜNE EMEKLE ÖZVERİYLE İHTİYAÇLARA UYGUN ÇÖZÜMLER