KURUMSAL

PUNTEL
METAL PARÇA

​PUNTEL METAL PARÇA İMALAT SANAYİ ve TİCARET LTD.ŞTİ.;1977 yılından bu yana beyaz eşya, otomotiv, savunma sanayi, elektrik, dekorasyon vb. sektörlerine yardımcı sanayi olarak müşterilerine, sunduğu hizmetin ve kalitenin rahatlığını yaşatmaktadır.

3200 m2 üretim ve ofis alanı , deneyimli personeli , yeniliklere açık politikaları , modern anlayışlara sahip yönetim ve mühendis kadrosu ile güvenilirliğini sürdüren PUNTEL , bugün ; çalıştığı firmaların memnuniyetlerini referans edinerek yurt-içi, yurt-dışı pazarlarında kendini ispatlamış ve toplam kalite yönetimi felsefesiyle büyümeyi kendine hedef seçmiştir.

Kalitenin , yaşanan bir kavram olduğu inancı ile çalışan PUNTEL ; tel aksesuarlar , metal parçalar , yay ve montaj imalatı yapmaktadır.PUNTEL ; sunduğu seçenek zenginliği , özel tasarımlara dayalı talepleri karşılayabilme yeteneği , müşterilerinin rekabet gücünü de göz önüne alan uygun fiyatları ve ürünlerindeki kalite farkıyla müşterilerinin her zaman yüzünü güldürmeye devam etmektedir.

Metal Parça ve Saç Şekillendirme Bölümü , Yay İmalat Bölümü ve Kalıphanesi 'nde farklı çalışma imkanları sunan eksantrik presler , elektronik puntalar , CNC yay tezgahları , yay makinaları ile üretimi destekleyen makine ve teçhizatlar bulunan PUNTEL 'in makine parkı ; yeni iş alanlarına atılabilmesine olanak sağlayabilecek nitelikte olup modern teknolojiyi izleyebilecek yapıyla da sürekli desteklenmektedir.

VİZYONUMUZ ÇEVREYE SAYGILI BİR FİRMA OLARAK
SEKTÖRÜMÜZDE LİDER KONUMDA BULUNMAK
SÜREKLİ BÜYÜYEN VE GELİŞEN BİR FİRMA OLARAK
ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAK MİSYONUMUZDUR

KALİTE & ÇEVRE
POLİTİKAMIZ

 • En iyi ekipman ve iş gücünü kullanarak; müşteri istekleri ve sektördeki gelişmelere uygun olarak tasarlanmış dünya standartlarında, kaliteli, uygun fiyatlı tel şekillendirme, sac şekillendirme, puntalama, metal parça ve yay ürünleri sunmak.
 • Uygulamalarımızda paydaşlarımıza karşı şeffaf olmayı esas almak.
 • Müşteri odaklı olup, müşterilerimizin beklentilerini karşılamada süreklilik sağlamak ve müşteri şikayetlerini etkin olarak ele almak.
 • İş etik ve ahlak kurallarına uygun kaliteli üretim sürecini en yeni teknolojik imkanlarla gerçekleştirerek gelişimini sürdürmek.
 • Yasal mevzuat ve düzenleyici yapıların gerekliliklerine uyum sağlayıp, taahhüt etmek.
 • Entegre Yönetim Sistemi şartlarını uygulayıp, sürekliliğini etkin kılmak.   

PUNTEL’İN TEMEL KALİTE POLİTİKASIDIR.

 • Çevremizi korumak ve sürekliliğini sağlamak için  ilgili tüm yasa ve yönetmenliklere uymak,
 • Çevre etkilerini kontrol altında tutarak, bu etkileri azaltıp çevresel performansımızı sürekli iyileştirmek,
 • Tüm çalışanları çevre ile ilgili  bilinçlendirerek, bu bilincin üretim faaliyetine aktarılarak gelecek kuşaklara yaşanabilir temiz bir çevre bırakmaktır.

PUNTEL’İN TEMEL ÇEVRE POLİTİKASIDIR.

TARİHÇE
1977
 • Müşteri memnuniyetini temel prensip edinen Puntel; işbirlikçi yapısıyla 1977 yılından bu yana beyaz eşya, otomotiv, savunma sanayi, elektrik, ısı, dekorasyon, tarım sektörlerine yardımcı sanayi olarak ürün ve hizmet vermektedir. Aynı zamanda Puntel; ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi belgesine sahiptir.
 • Ar-Ge departmanları tarafından tasarlanan ürünlerde parça tutma, esneklik kazandırma ve mukavemet  kazandırma gibi ihtiyaçlar için dizayn edilen özel yaylardır.

PUNTEL  'de bir çok tipde ve istenilen pozisyonlarda her çeşit yay üretilebilmektedir.